Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ciklet Balığı Hastalıkları Hakkında Bilgi Ciklet Balığı Hastalığı Genel olarak cichlidler , diğer akvaryum balıklarına göre dış bakterilere karşı daha dayanıklıdırlar. Beyaz benek veya mantar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ciklet Balığı Hastalıkları

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ciklet Balığı Hastalıkları Hakkında Bilgi
  Ciklet Balığı Hastalığı

  Genel olarak cichlidler, diğer akvaryum balıklarına göre dış bakterilere karşı daha dayanıklıdırlar. Beyaz benek veya mantar gibi hastalıkları çok kolay atlatırlar. Ancak iç parazitler, diğer balıklarda olduğu gibi bu balıkları da güçten düşürerek ölümlerine yol açabilirler. Balık hastalıkları ile uğraşmak çok iyi bir gözlem ve sabır ister. Beyaz benek veya basit mantar tipi hastalıklar, piyasada bulunan muhtelif ilaçlar ile tedavi edilebilmektedir. Fakat kolayca anlaşılamayan iç hastalıkların tedavisi ise 6 gün ile 1 ay sürebilir. Hastalığa ne tür parazitin sebep olduğunu anlamak için ise, epey tecrübe ve bilgi isteyen bir iştir. Bu konu hakkında yazılmış tüm yayınlara bakılmalı ve çok araştırma yapılmalıdır.

  Her balığın kendi türüne özel bir hastalık bünyesi vardır. Ayrıca her bölgenin çok çeşitli ve değişik parazitleri bulunur. Süs balıklarının getirdiği, bizim ülkemiz sularının yabancısı olduğu tropikal bölge parazitleri vardır. Doğal ortamlarında yakalanan balıklar genelde kendilerine ait bakteriyi veya parazitide beraberinde getirebilirler. Doğadaki uygun ortam sayesinde parazitin balığa bir zararı dokunmamaktadır. Akvaryum ortamında ise, balığın bağışıklık sistemi zayıflık gösterir. Bu da parazitin ortaya çıkmasına sebep olur. Balıklar bu durumda tedaviye çok zor cevap verirler. Bu nedenle yerli üretilen balıkların alınması tavsiye edilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yunus Ciklet Balığı Bakımı
 3. Yunus Ciklet Balığı Fiyatları
 4. ciklet balığı kaç gün aç kalabilir
 5. Zebra Ciklet Balığı Bakımı
 6. Ciklet Balığı Çeşitleri, Ciklet Balığı Türleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş