Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

artemia nedir nasıl üretilir bilgi verirmisiniz bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Tuz Nasıl Üretilir Küp Şeker Nasıl Üretilir Çikolata nasıl üretilir cam nasıl üretilir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Artemia Nedir Nasıl Üretilir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Artemia Nedir Nasıl Üretilir

  Artemia - Artemia Salina nauplii - Artemias salinas - Deniz maymunu

  Artemia Salina nauplii-Artemias salinas, Tuzlu sularda, tuz göllerinde, tuzlalarda yaşayan bir tür eklembacaklıdır. Okyanuslarda yaşamaz. Amerika'da halk arasında deniz maymunu (sea-monkey) adıyla da bilinir. Akvaryumculukta yavru balıkların beslenmesinde çok değerli bir canlı yemdir.

  Yumurtaları uzun süre dayanır. 26-28 derece sıcaklıkta, hava motoruyla iyice havalandırılan ve litreye 30 gram kaya tuzuyla (kalın, turşuluk tuz) 24 saat içinde yumurtadan çıkmaları sağlanır. İlk gün yumurta keselerini kaybetmeden yavrulara verilmesi çok faydalıdır.

  Artemia Amerika kıtasından çıkan bir canlı olarak bilinse de Türkiye'de özellikle Ege bölgesindeki tuzlalarda da bulunur. Flamingoların severek tükettikleri bir yemdir. Profesyonel olarak balık yetiştiriciliği yapılan kuluçkahanelerde dekapsulasyon adı verilen bir işlemle,çeşitli kimyasal maddeler kullanılarak artemia yumurtasının zarı inceltilerek yumurta çatlama oranı yükseltilmeye çalışılır.

  Artemia Ev yapımı üretimi videolu anlatım için tıklayın 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş