Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlık la İlgili Ata sözler i Sağlık , varlıktan yeğdir Vücudun hasta olmaması , vücut esenliği her şeyden önemlidir. Çünkü bir şeyin tadını alabilmek ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sağlıkla İlgili Atasözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlıkla İlgili Atasözleri

  Sağlık, varlıktan yeğdir
  Vücudun hasta olmaması, vücut esenliği her şeyden önemlidir. Çünkü bir şeyin tadını alabilmek, bir şeyden gerektiği gibi yararlanabilmek için sağlıklı olmak şarttır. Her şeyiniz var, ama ondan istifade edecek durumunuz yok. Neye yarar?
  Hastalık sağlık bizim için
  Sağlıklı bir insan organizmasında birtakım değişikliklerin ortaya çıkmasıyla fizyolojik görevlerin aksaması, dolayısıyla sağlığın bozulması son derece tabiîdir. Bu sebeple, hasta olmamak için önceden tedbir almalı, her halükârda hastalığa yakalanırsa da bunu büyütmemeli insan.
  Her işin başı sağlık
  İnsanın yapacağı her şey vücut sağlığına bağlıdır. Sağlıklı olmayan kimse hiçbir iş yapamaz. Bir iş yapamayan, başarılı olamayan kimse de yaşadığı hayattan bir tat almaz; mutlu olamaz.
  Can boğazdan gelir
  Her canlı gibi insan da beslenmek zorundadır. Bedeni için gerekli olan gıdaları ancak bu şekilde alır. İyi beslenmeyen, yeterli gıdaları almayan bir vücut sağlık, dinç ve dayanıklı olamaz; bu kimselerin güçsüz kalıp hasta olmaları da kaçınılmazdır. O hâlde insan sağlığını korumak istiyorsa, iyi beslenmeye önem vermelidir.
  Ayağını sıcak tut, başını serin; gönlünü ferah tut, düşünme derin.
  Sağlıklı olmak, türlü hastalıklardan korunmak için ayağı sıcak, başı da serin tutmak oldukça faydalıdır. Beden sağlığımızı düşündüğümüz gibi ruh sağlığımızı da düşünmek zorundayız. Bunun için de her sorunu dert etmemeli, olur olmaz şeylere üzülmemeliyiz; sabırlı ve geniş gönüllü olmalı, rahat hareket etmeliyiz.
  Hekimden sorma, çekenden sor
  Bir hastanın ne çektiğini, hekim değil hasta bilir. Çünkü ateş düştüğü yeri yakar. Bunun gibi bir derde düşenin, bir felâkete uğrayanın, sıkıntılar içinde kıvrananın çektiği çileyi, ancak kendisi bilir, çare sunan, çözüm yolu gösterenler değil.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temizlik Ve Sağlıkla İlgili Atasözleri Ve Deyimler Araştırıp Bunları Yazınız
 3. Sağlık ile ilgili atasözleri, Sağlıkla ilgili sözler, Sağlık Hakkında Atasözleri
 4. Sağlıkla İlgili Meslekler Nelerdir
 5. Sağlıkla İlgili Önemli Haftalar
 6. Sağlıkla İlgili Önemli Günler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlığımıza dikkat edelim sadece hasta olunca sağlığımız aklımıza gelmemelidir.Sağlıklı yaşamak istiyor isek yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş