Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

atatürkün önderliğini anlatan bir anı arıyorum ama nette bulamadım bana yardım edermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Atatürk'ün Önderliğini Anlatan Bir Resim Atatürkün Doğa Sevgisini
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Kayıtsız Kullanıcı
  Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkün Önderliğini Anlatan Bir Anı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürkün Önderliğini Anlatan Bir Anı

  Hatay’ın Alınması

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İtalyan Büyükelçisine Verdiği Tarihi Öneme Sahip Büyük Ders: Günlerden birgün İtalyan Büyükelçisi Atatürk ile görüşmek ister ve huzura kabul edilir.Görüşme esnasında O zamanın muhtelif ekonomik-siyasi konuları hakkında konuşulduktan sonra, büyükelçi:
  - Ekselans, dün Roma ile yapmış olduğum bir görüşmede hükümetimizin Hatay'ı almak istediği kararını size iletmem söylendi.Der.
  Odada buz gibi bir hava eser. Ata, büyükelçiye bir şeyler daha ikram eder ve iki dakikalığına odadan ayrılır. Döndüğünde ayağında çizmeleri, üzerinde mareşal üniforması, belinde tabancası vardır. Doğruca masasına gider, manyetolu telefondan Mareşal Fevzi Çakmak'ın bağlanmasını ister ve Çakmak'a:
  " Paşa, İtalyan dostlarımız Hatay'a gelmek istiyorlarmış. Hazır mıyız?
  Fevzi Çakmak durmu anlar ve:
  - Biz hazırız Paşam. diye yanıtlar...
  Ata büyükelçiye döner ve:
  - Biz hazırmışız. Hükümetinize söyleyin, buyursunlar.Der.

  Kuşkusuz ki yaşanmış olan bu hadise: Atatürk'ün azimli, cesaretli bir lider olduğu kadar doğru bildiği yolda sonuna kadar mücadele etmekten yılmayacak kadar kararlı ve de sağlam duruşa sahip bir kişilik olduğunu gösteren iyi bir örnek olması açısından da önemli bir yere sahiptir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş