Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

atatürkün çoçukluk yıllarıyla ilgili anıları kısa olsun lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Atatürkün Çocukluk Anıları Kısaca Atatürkün Kısa Çocukluk Anıları Kısa Atatürk Anıları, Atatürkün
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 88      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkün Çoçukluk Yıllarıyla İlgili Anıları Kısa

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürkün Çoçukluk Yıllarıyla İlgili Anıları Kısa

  Silahla oynarken tabanca patladı

  Makbule Hanım Ağabeyi Atatürk'ün bir insan olarak çeşitli yönlerini de içtenlikle anlatır. Ağabeyinin çocukluk yıllarına dair pek çok anekdotu dile getirir. Makbule Hanım ağabeyinin çocukluk yıllarında her çeşit oyuncağa, özellikle de silaha düşkün olduğunu belirterek, daha o yıllarda askerliğe sempati duyduğunu dile getirir. Ne var ki Atatürk'ün silahla oynaması az kalsın bir felakete yol açacaktır. Atatürk, elindeki eski bir silahı temizlemesine yardım etmesi için kız kardeşini yanına çağırır. İşte o anı Makbule Hanım şöyle anlatır: "Karşısına geçtim. O elindeki lüferi temizlemeye başladı. Ne yaptı nasıl etti, bilmiyorum. Birden korkunç bir ses duydum. Annem korku ve heyecan içinde: 'Eyvah ! Kardeşini öldürdün Mustafa' dedi. Ben ise 'Ağabeyim öldü' diye ağlıyordum. Tabancanın dumanı kalkınca baktık ki ikimiz de sağız".

  Fareden çok korkardı

  Ağabeyi Mustafa Kemal'in köy türkülerini dilinden düşürmediğini, sanata ve sanatçılara karşı büyük saygı duyduğunu ifade eden Makbule Hanım'ın anlattığına göre çocuk Mustafa Kemal en çok fareden korkarmış. Anne Makbule Hanım ise küçük Mustafa Kemal'i "Sen asker olacaksın! Asker korkar mı hiç?" diyerek teskin edermiş.

  Atatürk’ün çocukluğu ile ilgili bir anı

  Ağabeyi Mustafa Kemal’in köy türkülerini dilinden düşürmediğini, sanata ve sanatçılara karşı büyük saygı duyduğunu ifade eden Makbule Hanım’ın anlattığına göre çocuk Mustafa Kemal en çok fareden korkarmış.
  Anne Zübeyde Hanım ise küçük Mustafa Kemal’i “Sen asker olacaksın! Asker korkar mı hiç?” diyerek teskin edermiş. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Meryem

  Silahla oynarken tabanca patladı anısında son yerde şöyle yazıyor baktıkta ikimiz de sağız
  Sağız nedemek


 5. Alıntı Meryem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Silahla oynarken tabanca patladı anısında son yerde şöyle yazıyor baktıkta ikimiz de sağız
  Sağız nedemek
  "Ölmedik yaşıyoruz" anlamında kullanılan bir kelime.


 6. Misafir Üye

  ölmedik yaşıyoruz anlamıda


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş