Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Doğru Emzirme Yöntemleri Nelerdir ? Bebeğinizi emzirirken onu hangi pozisyonlarda tutmanız gerektiğini biliyor musunuz? alt="" pxz:uid="1230be270fb-1"> Anne ve bebeğin uygun pozisyonu ve bebeğin memeyi doğru

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğru Emzirme Yöntemleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğru Emzirme Yöntemleri Nelerdir ?
  Bebeğinizi emzirirken onu hangi pozisyonlarda tutmanız gerektiğini biliyor musunuz?

  alt="" pxz:uid="1230be270fb-1">

  Anne ve bebeğin uygun pozisyonu ve bebeğin memeyi doğru kavraması önemlidir, bu göğüs ucu çatlağı oluşmasını ve yetersiz süt üretimin engeller. Birçok anne, koltukta, kanepede, sallanan iskemlede oturarak veya bazen de yatağa uzanarak rahat eder. Özellikle ilk günlerde annelerin düz bir kucak oluşturabilmek için ya ayaklarını kaldırması, ya da bir yastıktan destek alması gerekebilir. Bazı anneler, bebeklerini memelerinin hizasına kadar yükseltir ve orada tutarlar; bazıları ise en doğal emzirme pozisyonu olan duruşta, bebeklerini vücutlarına çaprazlamasına getirerek kendilerine yaslarlar. En sıkça rastlanan emzirme pozisyonları ya kucağın üstüne çaprazlama tutuş, ya da bebeğin ayaklarının annenin arkasına doğru uzandığı duruştur.

  Kucakta çaprazlama (beşik tutuşu)
  Bebeğinizin başını ya dirsek içinize, ya da kolunuzun iç kısmına yerleştirirsiniz. Bütün vücudu size dönüktür. Kolunuzu bebeğinizin sırtına yaslayarak destek alır ve elinizle de bebeğinizin kalçasını veya arkasını tutarsınız.

  Çaprazlama (beşik tutuşu)

  Emzirdiğiniz memenizin diğer tarafındaki kolunuzla, bebeğinizi göğüs hizanıza kadar yükseltir ve orada tutarsınız. Dirseğiniz bebeğinizin altını tutar ve kolunuz da bebeğinizin sırtına destek verir. Avuç içinizle, bebeğinizin sırtını tutarsınız ve parmaklarınızla da boynunu tutarsınız. İşaret parmağınızla kulağının altından, başının alt kısmına destek verirsiniz.

  Ayakları arkada rugby tipi, tutma ve sabitleme pozisyonu

  Kolunuzu yarım ay gibi kıvırırsınız - bebek yan yatar, vücudunu kendi yanınız ve kıvrık kolunuz arasına yerleştirirsiniz. Bebeğinizin omuzları, boynu ve başının alt kısmı sizin elinizden destek alır; gerekirse diğer elinizle de emzirdiğiniz memenizi böylece tutabilirsiniz. .

  Her pozisyonda da dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bebeğinizin başının ve vücudunun daima memenize çevrili olmasıdır. Meme ucunu ağzına ilk kez vereceğinizzaman, ilk yapmanız gereken, memeye önce çenesini yaslamasını sağlamaktır. Böylece, ağzının damak kısmıyla meme ucunu ağzına alabilecek ve ağzını tamamen açabilecektir. Bebeğinizin, meme ucunuzdaki Areola kısmının (koyu renkli bölüm) büyük bölümünü ağzına alabilmiş olmasına özellikle dikkat edin. Böylece çok daha rahat emecek ve çok daha fazla süt alabilecektir. Meme ucunun, bebeğin ağzının derinine girmesini ve böylece damağı ile meme ucunda tahrişi önlemesini sağlayan düzgün pozisyonlar, emzirme esnasında oluşabilecek bütün ağrı ve sancıları azaltır ve bebeğin yeterli miktarda süt almasını sağlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kitap okumanın kuralları, Nasıl kitap okunur, Doğru kitap okunuşu, Kitap okuma yöntemleri,
 3. Bebek emzirme yöntemleri, Bebeğinizi nasıl emzireceksiniz, Yeni Doğan Bebek Nasıl Emzirili
 4. Doğru Gelinliği Seçmenin Özel Püf Noktaları, vücudunuzun biçimine göre doğru gelinlik seçi
 5. Bebeği Nasıl Emzirmeli, Doğru Emzirme Yöntemleri
 6. Emzirme Haftası Resimleri,Emzirme Haftası İle İLgili Resimler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeğin başının alta gelmesi ve annenin öne doğru eğilerek bebeği beslemeye çalışması oldukça YANLIŞ! en azından bizim gördüklerimiz ve doktorların da dile getirdikleri durum bu. En çok dikkat edilmesi gereken konu bu çünkü bebeklerin boğulma tehlikesi geçirdikleri unutulmamalıdır, böyle durumlarda! 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş