Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bebekler kaç aylık emekler kaç aylık konuşur Eğer bir bebek sahibiyseniz , ne zaman konuşacak , ne zaman emekleyecek , yürüyecek gibi pek çok soru
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebekler kaç aylık emekler kaç aylık konuşur

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebekler kaç aylık emekler kaç aylık konuşur


  Eğer bir bebek sahibiyseniz,ne zaman konuşacak, ne zaman emekleyecek,yürüyecek gibi pek çok soru kafanızda yoğunlaşır.  Eğer bir çocuk sahibiyseniz muhakkak ki bebeğinizin gerek zihinsel, gerekse fiziksel gelişimi ile yakından ilgileniyorsunuzdur. Acaba ne zaman konuşacak, ne zaman emekleyecek,yürüyecek gibi zamanını merak ettiğiniz pek çok soru işareti kafanızda yoğunlaşır.
  Çocuğum Ne Zaman Yürüyecek?
  Bebeklerin doğduktan sonra yatar pozisyondan dikey pozisyona geçiş süresi yaklaşık 18 ay sürer.
  Bebeğin ilk aydan itibaren sert,ince bir şilte üstünde yerde zaman geçirmesini sağlamak bu sürecin gerçekleşmesi için gereklidir. İlk aylarda bebek yüzükoyun yatarken önce başını yatar konumda her iki yana çevirebilmeye,sonra kolların desteğiyle yerden 5-10 santim kaldırarakdurabilmeye başlar.3.ayın sonunda oturur konuma getirildiğinde de boyun kasları geliştiği için başonı dik tutabilir.
  Başını gövdesinin diğer bölümlerinden bağımsız hareket ettirebilmeye başlaması sonucu 3-5.aylarda yine şilte üstünde önce yan daha sonra da tam dönmeyi öğrenir.İkinci aşama omurganın göğüs ve bel bölgesinin dik konumda kontrolüdür.4-5.aylarda ön,yanlar ve arkadan bel desteklendiğinde oturur pozisyonu koruyabilen bebek,6 aylık olduğunda 5-10 saniye destek olmadan dik oturabilir,daha sonra yana veya öne,arkaya yatar. İlerleyen aylarda omurga kasları güçlendikçe dik oturma süresi uzar.9 aylık bebek uzun süreli dik oturabilir ve çevresindeki oyuncaklarını alıp yeniden doğrularak dengesini sağlayabilir.Oturduğu yerde denge sorunu çözülen bebek ileri doğru hareketlere başlar.
  Her bebeğin farklı emekleme şekli vardır
  Yerde yüzükoyun bırakıldığında ileri hareket için bebeklerin hepsinin kendi stili ve yöntemi vardır. Kimi komando pozisyonunda kendini kolları ile çekerek ilerler,bacak kullanımı azdır.Kimi de el el ve ayakalarını kullanarak standart emekler. Ancak her bebek emekleyebilir. Bazıları oturmayı öğrendikten sonra bulduğu boyuna uygun yükseltilerek tutunarak kendini yukarı çekip önce diz üstünde denge sağlayıp sonra da tamamen ayağa kalkmaya başlar.
  Ayakları üzerinde dik durabilmeyi öğrendiğinde yan yan tutunarak ilerler. Sıralama dediğimiz bu dönemin bebeklerde süresi değişkendir. Cesaret toplayıp tutunmadan ilerleme aşamasına kadar kimi bebek günler beklerken kiminde ise bu aylarca sürebilir. Bir kısmı da sıralama sonrası emeklemeyi keşfedip yürümeyi geciktirebilir. Yürüme, ayağın yere tam basılması ve destek almadan ileri hareketin gerçekleştirilmesidir.İlk denemelerde genellikle eller yukarı ve yana açılaraka dengeye yardımcı olur. Yürümeye alıştıkça kolaların desteği azalır ve yaklaşık 3 ay içinde elinde bir şeyler taşıyarak yürümeye başlar.
  Yürümeye Geçiş
  Bebeklerde yürüme süreci en geç 18.ayda tamamlanır. Baş kontrolü 5. ayda hala yetersizse ,9 aylık bebek desteksiz oturamıyorsa, oturma pozisyonuna getirirlirken bacaklarını gerip çaprazlıyorsa,sürekli parmak uçlarına basıyorsa, 18.ayda yürümüyorsa sorun olabileceği düşünülmektedir. Bebeklerin ilk yıl, ayda bir kez doktor kontrolünün yapılması bu konudaki aksamalara gecikmeden sağlayacaktır. Bebeğin gelişim sürecinde bir sağlık sorunu yoksa ailenin kesinlikle etkili olduğu tek alan konuşmadır. Bunun dışındaki bebekhazır olduğunda, kas gelişimi izin verdiği zaman oturacak, sıralayacak ve yürüyecektir

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aylık Cepnet İptali
 3. 3 yada 4 aylık bebekler için örebileceğiniz tığ işi ile yapılmış güzel bir model
 4. 8 Aylık Doğan Bebekler
 5. 6-9 Aylık Bebekler Neler Yiyebilir
 6. Turkcell Aylık 10000 SMS İptal - Turkcell Aylık Sınırsız 10000 SMS Kampanyası İptal Etmek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Aslında bu şekilde kesin bir süreç vermek mümkün olmamalı. Hatta böyle şeyler yaparak, ailelerin korkuya kapılmasına ve ''acaba çocuğumda sorun mu var?'' şeklinde fikirlere kapılmalarına neden olunmaktadır. Bunlar düşünülmeden, hayatın tadını çıkarmak en doğrusu bence; sonuçta Einstein bile bilmem kaç yaşında konuşmayı öğrenmiş 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş