Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrının geçim kaynağı nedir Ağrıda geçim nasıl sağlanır Ağrı da halkın geçimi genelde tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ekonomi tarımdan çok hayvancılık ve hayvan ÜrÜnlerine dayanır.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ağrının Geçim Kaynakları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağrının geçim kaynağı nedir
  Ağrıda geçim nasıl sağlanır

  Ağrı da halkın geçimi genelde tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ekonomi tarımdan çok hayvancılık ve hayvan ÜrÜnlerine dayanır. Düzlük alanların daha verimli olduğu Ağrı da genellikle tarla ziraatına dayalı tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Yayla ve meralarda yetişen hayvanlar ve bu hayvanlardan elde edilen ÜrÜnler, il ticaret hayatında önemli rol oynar. şehir Merkezine yakın köylerde arıcılık ta yapılır. Endüstrinin fazla gelişmemiştir

  ilin endüstri ürünleri ve sanayi malları ihtiyacı genellikle uzak illerden sağlanmaktadır. Sanayi Türkiye nin ekonomik gücüne katkıda bulunacak ve büyük ölçüde etke edecek derecede değildir. Ağrı nın Toprak Ürünleri bakımından da milli ekonomiye katkısı azdır. Yapılan sanayi kuruluşları halkın başlıca geçim kaynağı olan hayvancılığa yöneliktir. Hayvansal hamMaddelerin bir kısmı bu endÜstri kollarında işlenir.

  Ticaretin merkezi Ağrı dır. İran sınırında bulunması ve GÜrbulak sınır kapısı sebebiyle Doğubeyazıt ta ticaret daha gelişmiştir. ilçe merkezleri aynı zamanda ticaret merkezleridir. Köylerdeki ticaret; Canlı hayvan, hayvan ve ziraat ÜrÜnleri ile çerçi ve satıcıların pazarladığı ihtiyaç mallarına aittir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ekvator'da Yaşayan Halkın Geçim Kaynakları Nelerdir? Bu Geçim Kaynaklarını İklim Nasıl Etk
 3. hollandanın geçim kaynakları
 4. Afyonun Geçim Kaynakları
 5. Ege Bölgesinin Geçim Kaynakları Nelerdir, Ege Bölgesinin Geçim Kaynağı, Ekonomik Özellikle
 6. İç Anadolu Bölgesinin Geçim Kaynağı Nedir, İç Anadolu Bölgesinin Geçim kaynakları Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş