Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk Diş Hekimliği - Pedodonti Nedir - Pedodonti Hakkında Pedodonti , Çocuk Dişhekimliği demektir. Pedodontist , çocuğun doğumundan ergenlik çağına kadar olan tüm dişsel sorunlarının

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuk Diş Hekimliği - Pedodonti Nedir - Pedodonti Hakkında

  Sponsorlu Bağlantılar




  Çocuk Diş Hekimliği - Pedodonti Nedir - Pedodonti Hakkında



  Pedodonti , Çocuk Dişhekimliği demektir. Pedodontist, çocuğun doğumundan ergenlik çağına kadar olan tüm dişsel sorunlarının tedavisini üstlenir. Bu kapsamda hem süt hem de daimi dişlerin, topikal flor uygulaması ve fissür örtücüler ile çürükten korunması, oluşan çürüklerin tedavisinin yapılması, parmak emme, dudak emme, yanlış yutkunma gibi kötü alışkanlıkların teşhis ve tedavisi yer almaktadır. Pedodontist , çocuğun dişlerinin çıkmaya başladığı 6.aydan itibaren ebeveynlere diş fırçalama eğitimi verir ve her 6 aylık rutin kontroller ile çocuğun dişsel gelişimini takip eder.

  Topikal flor uygulaması nedir ? Flor, diş minesini kuvvetlendirerek dişi asit ataklarına karşı korur ve dolayısıyla diş çürüklerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. 3 yaşından itibaren yılda iki kez dişlerin tüm yüzeylerine dişhekimi tarafından jel kıvamında bulunan flor jeli uygulanır. Çocuklar için oldukça eğlenceli ve dişhekimi korkusunu azaltan bir koruyucu uygulamadır.

  Fissür Örtücü nedir? Altı yaşında çıkmaya başlayan daimi birinci büyük azı dişleri derin fissür yapıları nedeniyle çürümeye çok yatkındırlar. Uygulanacak olan fissür örtücü materyaller ile bu dişler % 95 gibi oldukça yüksek bir yüzde ile çürükten korunacaklardır. Fissür örtücüler tüm daimi azı ve küçük azı dişlerine uygulanabilir. Dişhekimi yılda iki kez yapacağı rutin kontroller de fissür örtücülerin yerinde durup durmadığını kontrol eder, gerekli görürse uygulamayı tekrarlar.


  Prof. Dr. Rıza ALPÖZ Pedodonti





  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hz. Muhammedin çocuk sevgisi hakkında, Hz. Muhammet ve çocuk sevgisi,Peygamberimizin çocuk
 3. Skorbüt - İskorbüt Skorbüt Hastalığı Nedir - Skorbüt Hastalığı Hakkında - İskorbüt Nedir
 4. Türkiyedeki Diş Hekimliği Fakülteleri,Türkiyedeki Diş Hekimliği Fakültelerinin Adresleri
 5. Türkiye'de Aile Hekimliği
 6. Koruyucu Diş Hekimliği Nedir, Kimlere Uygulanabilir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş