Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

diş ipi neden kullanılır , diş temizleme ipini neden kullanmalıyız ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Noktalı virgül nerelerde kullanılır nasıl kullanılır neye göre kullanılır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Diş İpi Neden Kullanılır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Neden diş ipi kullanmalıyız

  Diş İpi Neden Kullanılır

  diş ipi önemi.jpg


  Diş ipi kullanmanın önemi


  Her gün diş ipi kullanmanız gerektiği bir sır değildir. Ne yazık ki yetişkinlerin üçte ikisi, diş doktorları onları yıllardır diş ipi kullanma alışkanlığı konusunda bilgilendirseler de, diş ipi kullanmamayı seçmektedir.İşte diş ipi kullanmamanın anlamı: Diş ipi kullanmamak, duş alırken vücudunuzun yüzde otuzunu yıkamamakla ya da arabanızı temizlerken köşeleri ve kenarları temizlememekle eşdeğerdir. Ve siz her ikisini de yapmazsınız değil mi?Eğer kendinizi bir “diş ipi karşıtı” olarak görüyorsanız, şunları okuyun:
  • Gerçek Yaş: Yaşamınıza yaş gençleştirici davranışlar eklemek, ki diş ipi kullanımı bunlardan birisidir, sizi olduğunuzdan 6.4 yıl daha genç gösterir ve hissettirir.
  • Günlük olarak diş ipi kullanımı periodontal hastalıklardan korunmanıza yardımcı olacağından kalbinizi daha sağlıklı tutmanıza yardım eder. Periodontal hastalığı olan kişilerin ölümcül bir kalp krizi geçirme ihtimalleri 1.5-2 kat, ve çarpıntı sıkıntısı çekme ihtimalleri de 3 kat fazladır.
  • Diyabet hastası olup periodontal rahatsızlığı da olanlar, kandaki şekeri uygun seviyede tutmakta güçlük çekmektedirler.
  • Periodontal enfeksiyonlarla oluşan zararlı bakteriler, periodontal hastalığı olan diş etleri üzerindeki yaralardan dolaşım sistemine girebilirler. Bu bakteriler genellikle ülserler, zatürree, prematüre doğum ve genellikle ölümcül olan endocarditis ile bağlantılıdır.
  • Diş ipi kullanımı ve diş fırçalama, ağzınıza temiz ve taze bir his vererek kilo vermenize yardımcı olabilir çünkü bu temizliği ve tazeliği bir şeyler yiyerek yok etmek istemezsiniz.
  • Ve… düzenli diş ipi kullanımı nefesinizin temiz kokmasına yardımcı olabilir.

  Sizi diğer rahatsızlıkların olma riskine sokmuyor olsa dahi periodontal hastalıklardan korunmak bile tek başına, diş ipi kullanma alışkanlığı kazanmanız için yeterli bir nedendir. Periodontal hastalık, kırmızı, şiş diş etlerine neden olur. Diş etlerinizin kanamasına ve zaman içinde dişlerinizden çekilmesine neden olarak, hiç de çekici olmayan bir diş eti görüntüsü yaratır. Ağzınızda sürekli kötü bir tat bırakır ve istenmeyen nefes kokusu yapar. Vücudunuzun dişlerinizi yerinde tutan kemik ve bağlantı dokularını parçalayan enzimler üretmesine neden olur (bu hasar geri dönülmez bir hasardır). Ve netice olarak, eğer ilerlemesi durdurulmazsa periodontal hastalıklar dişinizi kaybetmenize neden olur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Diş ipi, dişlerin arasında kalan yemek artıklarını temizlemek adına HAYATİ önem taşımaktadır. Hayatı boyunca dişleri için diş ipi kullanmamış insanların neredeyse %95'inde ciddi çürükler oluşmaktaymış. O yüzden ne yapıp edip buna özen göstermeliyiz!


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş