Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Açıköğretim Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü aöf tıbbi laboratuar teknikleri - anadolu üniversitesi tıbbi laboratuar teknikleri - aöf tıbbi laboratuar teknikleri önlisans program ı Tıbbi Laboratuvar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü

  Sponsorlu Bağlantılar
  Açıköğretim Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü


  aöf tıbbi laboratuar teknikleri - anadolu üniversitesi tıbbi laboratuar teknikleri - aöf tıbbi laboratuar teknikleri önlisans programı

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının “Tıbbi Laboratuvar” bölümü ile meslek yüksekokullarının “Laboratuvar” bölümünde verilmektedir. Ülkemizde Tıbbi Laboratuvar konusunda önlisans eğitimi veren üniversiteler (Örneğin; Ankara Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Marmara Üniversitesi) vardır. Günümüz hastalık teşhis ve tedavisinin laboratuvara dayalı hale gelmesi, bu cihaz ve aletleri kullanabilecek ve hekimlerin istediği rutin testleri yapabilecek elemanların öneminin farkına varılması dünyada olduğu gibi ülkemizde de Tıbbi laboratuvarların önemini ortaya çıkarmış, eğitim kurumları bu alanda ön lisans programları açmaya başlamışlardır.

  Ülkemizin artan nüfusuna paralel olarak sayısı gittikçe artan sağlık kurumlarının gelişen teknolojiye bağlı olarak tıbbi cihazları kullanacak ve testleri yapabilecek eğitim almış ara elemana da ihtiyacı vardır.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Sağlık Programları Bölümünde yürütülen Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı; sağlık kurumları bünyesindeki tanı ve tedavi laboratuarlarında hastanın durumu ile ilgili olarak, hekimin gerekli gördüğü tıbbi analizleri yapan ve doğruluk, netlik, tekrarlanabilirlik bakımından uygun sonuçlar verebilen çalışanlar yetiştirmek gayesi ile oluşturulmuştur.

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programında dersler internete dayalı eğitim sistemi ile yürütülmektedir. Programa alınan öğrencilerin bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına, yaygın işletim sistemlerini ve büro yazılımlarını çalıştırabilme gibi temel bilgisayar kullanım becerilerine sahip olmaları gerekmektedir. Programdaki derslerin bir bölümüne internet üzerinden katılım zorunlu olduğundan öğrencilerin öğretim süresi boyunca internete erişim olanağı bulunmalıdır. Programdan mezun olabilmek için öğrencilerin verilen tüm derslerden başarılı olmaları gerekmektedir.

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programının yürütülmesinde, üniversitemizin Fen Fakültesinin ilgili bölümleriyle (Biyoloji, İstatistik, Kimya, Açık Öğretim Fakültesi) işbirliği yapılmaktadır. İşbirliği; ders kitaplarının hazırlanması, derslerin elektronik ortama aktarılması, TV ders çekimlerinin hazırlanması ve danışmanlık derslerinin yürütülmesi biçiminde gerçekleşmektedir. Programda yer alan derslerin yürütülmesinde akademik danışmanlık, e-öğrenme hizmetleri, TV eğitim programlarından yararlanılmaktadır.

  Öğrenciler Laboratuvar Uygulamaları dersi kapsamında Eczacılık ve Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü laboratuvarlarında belirlenecek programa göre laboratuvar çalışmasına katılacaklardır.

  Kayıt yaptıracak öğrencilere uzaktan öğretim tekniklerine göre hazırlanmış ders kitapları verilecektir.

  Programdan mezun olan kişiler Tıbbi Laboratuvar Teknikeri ünvanını alacaklardır.

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programında yapılan öğretim ve sınavlarda uygulanacak esaslar Uzaktan Eğitim Ön Lisans ve Lisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği kapsamında yapılandırılmıştır.

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programında öğrencilerin dersleri tamamladıktan sonra staj yapma zorunlulukları bulunmaktadır.

  Amaçlar

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı sağlık kurumları bünyesindeki tanı ve tedavi laboratuarlarında hastanın durumu ile ilgili olarak, hekimin gerekli gördüğü tıbbi analizleri yapan ve doğruluk, netlik, tekrarlanabilirlik bakımından uygun sonuçlar verebilen Tıbbi Laboratuvar Teknikeri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Kontenjan

  Programın 2009-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci kabul etmeye başlaması ve kontenjanının 100 kişi ile sınırlandırılmıştır.

  İş İmkanları

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programını başarıyla tamamlayan mezunlar; tıp alanında araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan kurum ve kuruluşlar ile araştırma merkezlerinde çalışma olanağına sahip olabilirler.

  Ayrıca programı tamamlayanlar 2 yıllık önlisans mezunu statüsünde olacaklarından örgün ve uzaktan eğitim lisans programlarına dikey geçiş yapabileceklerdir.


  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı Bölüm Dersleri:


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Gazi Üniversitesi Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Mesle
 3. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri - Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Okulu
 4. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Ege Üniversitesi
 5. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı - İ.Ü Meslek Yüksek Okulu
 6. Tıbbi Laboratuvar Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş