Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Açıköğretim Kayıt Yenilemeler Ne zaman - AÖF Kayit Yenileme açıköğretim kayıt yenileme - aöf kayıt yenileme - aöf kayıt yenileme bilgileri - aof kayıt yenileme

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Kayıt Yenilemeler Ne zaman - AÖF Kayit Yenileme

  Sponsorlu Bağlantılar
  Açıköğretim Kayıt Yenilemeler Ne zaman - AÖF Kayit Yenileme

  açıköğretim kayıt yenileme - aöf kayıt yenileme - aöf kayıt yenileme bilgileri - aof kayıt yenileme harçları


  2018 Açıköğretim bütünleme sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra genel olarak kayıt yenileme hakkında soru yağmuruna tutulduk diyebilirim. Bu yazıyı 1 ay sonra yazmayı düşünüyordum fakat gelen soruların yoğunluğu üzerine genel bir yazı hazırlamak istedim.

  Kayıt yenilemeler çoğu arkadaşın düşündüğü kadar zor değildir. Aksine çok kolay bir işlemdir. Gelen sorular üzerinden kayıt yenileme hakkında bilgi verelim.


  Kayıt Yenileme Nedir


  Açıköğretim öğrencilerinin 1 yıl daha okuyacaklarını, sınavlara gireceklerini belittirkleri işlemdir diyebiliriz.
  Kimler Kayıt Yenileme Yaptırır?

  Sınıf tekrarı yapan veya sınıf geçen herkes kayıt yenileme yapmak zorundadır. Aksi halde kaydınızı otomatik olarak 1 yıl dondurulur. (2 dersten kalanlar üst sınıfa geçer, 3 dersten kalanlar sınıf tekrarı yapar.) 2018 yılında yeni kayıt yapan öğrenciler kayıt yenileme yaptırmayacaklar.


  Kayıt Yenilemeler Ne Zaman


  Kayıt yenilemeler her yıl Aralık ayında yapılır. Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans, Bilgi Yönetimi ve Coğrafi Sistemler Ön Lisans programlarında kayıtlı öğrencilerin 2018-2018 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim 2018 tarihinde başlayacak ve 27 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir.

  Yukarıdaki bölümler dışındaki tüm açıköğretim bölümlerinin kayıt yenilemeleri 29 Kasım 2018 tarihinde başlayacak ve 21 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.


  Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır


  Kayıt yenilemeler oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bankaya giderek harcınızı yatırmaktır. İnternetten ön kayıt, evrak toplama gibi işlemler yoktur. Bankaya harcınızı yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harcınızı yatırdıktan sonra kaydınızın yenilenip yenilenmediğini internetten kontrol edebileceksiniz. Kayıt yenileme zamanında bu bağlantıları sizlerle paylaşıcaz.

  Harcınızı yatırdıktan sonra sınıf geçenler istedikleri zaman büroya giderek ders kitaplarını ve bandrollerini alabilirler. Bunun belli bir süresi yok. Fakat bandrol olmadan sınavlara giremediğinizi belirtelim. Sınıf tekrarı yapanlar ise ders kitaplarını zaten aldıkları için tekrar ders kitabı almayacaklar. Fakat sınıf tekrarı yapan öğrencilerde büroya gidip bandrol almalılar.


  Kayıt Yenileme Harcı Ne Kadar


  Kayıt yenileme harçları henüz tam olarak açıklanmadı. Sınıf geçenler normal harcı yatıracaklar. (Genel bölümler için 247.5TL) Sınıf tekrarı yapanlar normal harcın bir miktar altın harç ödüyor. (Umarım bu yıl değişmez.) Harçlar tam olarak belirlendiğinde site üzerinden sizlerle paylaşacağız.

  NOT: Kayıt Yenileme Tarihlerini kesinlikle kaçırmamanız gereklidir. Eğer bu tarihleri kaçırırsanız kaydınız 1 yıl otomatik dondurulur.

  Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Eğer sizlerinde farklı soruları var ise alttaki yorum kısmından bizlere gönderebilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Açıköğretim fakültesine nasıl kayıt yaptırılır
 3. Açıköğretim fakültesine nasıl kayıt yapılır
 4. (AÖF) Açıköğretim fakültesine kimler kayıt yaptırabilir
 5. 2018 Açıköğretim Harçları Ne Zaman Yatacak, Açıköğretim AÖF Harç yatırma son gün tarihi ne
 6. 2018 Lise Açıköğretim Kayıtları Ne Zaman Başlıyor,2018 Açık Lise Kayıt Tarihleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş