Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ÂKIL Âkıl; akıllı , akıl sahibi kimse demektir. Eşyanın güzellik , çirkinlik , kemal ve noksanlık sıfatlarını idrak etme; her çeşit faaliyette doğruyu yanlıştan ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ÂKIL Nedir ve Ne Anlama Gelir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ÂKIL


  Âkıl; akıllı, akıl sahibi kimse demektir. Eşyanın güzellik, çirkinlik, kemal ve noksanlık sıfatlarını idrak etme; her çeşit faaliyette doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ve güzeli çirkinden ayırma yetisine sahip kişiye âkil denir.
  Akıl ve bulûğ devresi, genelde, dini mükellefiyetlerin, ferdî ve toplumsal görev ve sorumlulukların başlangıcıdır. Akıllı olmayan, dini mükellefiyetlere muhatap olmadığı gibi, bunların ferdî ve toplumsal sorumlulukları da sınırlıdır.
  Akıl, ferdin psikolojik ve manevî olgunluğunu, bulûğ ise biyolojik ve maddî yetişkinliğini ifade eder. Fert bulûğ çağına erişmeden iyiyi kötüden ayırt edebilecek çağa ulaştığında, noksan bir eda ehliyetine sahiptir; tamamen zararına olan tasarrufları geçersizdir; yarar ve zararına muhtemel olan tasarrufları ise, velisinin iznine bağlıdır. Akıllı olarak bulûğ çağına erişen kimse ise, tasarruf ehliyetine sahip olup, dini hükümlere muhatap olduğu gibi bütün tasarruflarından da sorumludur. (İ.P.)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Akil Adamlar Nedir
 3. Pelin Akil Resimleri, Pelin Akil Fotoğrafları
 4. Aşk Nedir - Ne Anlama Gelir
 5. AMD(EN) Nedir - Ne Anlama Gelir
 6. AKIL Nedir ve Ne Anlama Gelir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş