Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

çiçekli bitkiler nelerdir , çiçekli bitkiler hangileridir ÇİÇEKLİ BİTKİLER Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bilgi Çiçeklerdeki özel yapılarda meydana gelen gametlerle üreyen bitkiler. Çiçekteki erkek
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 29      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çiçekli Bitkiler Nelerdir, Çiçekli Bitkiler Hangileridir

  Sponsorlu Bağlantılar
  çiçekli bitkiler nelerdir, çiçekli bitkiler hangileridir

  ÇİÇEKLİ BİTKİLER Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bilgi
  Çiçeklerdeki özel yapılarda meydana gelen gametlerle üreyen bitkiler. Çiçekteki erkek organa stamen, dişi organa da pistil denir. Çiçekli bitkilerdeki dişi organ, yumurtalık, dişicik borusu ve tepecikten oluşur. Yumurtalık pistilin alt tarafında, içerisinde tohum taslağını kapsayan şişkin bölümdür. Çiçekli bitkilerde erkek organın ucundaki yapıya başçık denir. Başçık bir sapla çiçeğe bağlıdır. Çiçekli bitkilerde, çiçeğin en dış halkasını oluşturan ve çiçek tomurcuk hâldeyken tüm çiçek organlarını koruyan yeşil renkli parçalardan her birine çanak yaprak; göze hoş gelen değişik renklerde olan ve çiçeğin dıştan içe doğru ikinci halkasını oluşturan yapraklara da taç yaprak denir. Çiçek sapının tepe kısmının genişlemesi sonucu oluşan, çiçekleri üzerinde taşıyan yapıya çiçek tablası, çiçek başını taşıyan sap bölümüne de çiçek sapı denir.
  Çiçekli bitkiler çok farklı çevrelerde yaşayabilirler. Çöllerde, dağların yüksek kısımlarında, sığ kıyı sularında bulunurlar. Kökleri genellikle toprak altında büyüyen organlar olmakla birlikte, bazılarının kökleri açık havada ya da suyun içinde de gelişebilir. Açık havada gelişen köklere hava kökleri, suda gelişen köklere de su kökleri denir. Köklerin görevi; topraktaki tuzları ve suyu emmek, bitkiyi toprağa bağlamak, karbon hidratları depo etmek ve hormon sentezlemektir. Kökler yer çekimi doğrultusunda gelişirler.

  Yapısal farklılıkları yönünden kökler kazık kök (biber, lâhana, fasulye vb.), saçak kök (buğday, soğan, pırasa, mısır vb.) ve depo kök (turp, pancar, havuç vb.) olmak üzere üçe ayrılır.

  İLGİLİ KONULAR
  Çiçek, Çiçekli Bitkilerde Üreme, Çanak Yaprak, Dişi Organ, Erkek Organ, Çiçek Sapı, Çiçek Tablası, Dişicik Borusu, Dişicik Tepesi

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. çiçekli ve çiçeksiz bitkiler
 3. Çiçekli Bitkiler- Çiçekli Bitkiler hangileridir
 4. Çiçekli ve Çiçeksiz Bitkiler nelerdir, Çiçekli ve Çiçeksiz Bitkiler hakkında bilgi
 5. çiçekli bitkiler nasıl oluşur, çiçekli bitkiler nasıl ürer
 6. Paylaş Facebook Twitter Google

 7. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok güzel bilgiler var bu sitede 8. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş