Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Alevi nedir? Hz. Ali'ye bağlı olan kimse. Hazret-i Ali’yi seven , halis Müslüman. Alevi kelimesi üç manada kullanılmıştır. Hazret-i Ali’nin her asırda bulunan torunlarına denir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Alevi nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Alevi nedir?

  Hz. Ali'ye bağlı olan kimse. Hazret-i Ali’yi seven, halis Müslüman. Alevi kelimesi üç manada kullanılmıştır.
  Hazret-i Ali’nin her asırda bulunan torunlarına denir. Kaynak kitaplarda hazret-i Hasan ve Hüseyin’in çocuklarına denilmektedir. Sonraları, hazret-i Hasan’ın çocuklarına “şerif”, hazret-i Hüseyin’in çocuklarından olanlara “seyyid” denildi.
  Hazret-i Ali’yi sevip, onun yolunu doğru ve iyi öğrenip ona uyarak bu yolda gidenlere “Alevi” denilmiştir. Bunlar, Eshab-ı kiramın hepsini sever. Bu, Ehl-i sünnetin inanç yoludur.
  Hazret-i Ali’ye sevgi ve bağlılık iddiasıyla ortaya çıkan siyasi bazı fırkalar da alevi ismini kendilerine siper olarak kullandılar. Zamanla bu fırkalar hakiki Alevileri unutturdular. Rafizi, Karmati, Hurufi gibi Eshab-ı kiram düşmanlığı yapan siyasi gayeli fırkalar, müslümanlara kendilerini hep alevi olarak tanıttılar. Bu bozuk fırkalara, Ehl-i sünnet alimleri eserleriyle, sultanlar da devlet gücüyle irşadda bulundular
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Alevi Olana Zekat Verilir Mi
 3. Aşk alevi renginden nasıl kurtulurum
 4. Afyonun Alevi Köyleri
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş