Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Antenin Yıldırımı Çekme Olasılığı Varmıdır - Antenin Yıldırımı Çekme Riski Yıldırımın farklı türleri vardır: 1-Buluttan-toprağa , 2-Buluttan-buluda , 3-Buluttan-etrafındaki havaya. En çok bilinen ve bizler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Antenin Yıldırımı Çekme Olasılığı Varmıdır - Antenin Yıldırımı Çekme Riski

  Sponsorlu Bağlantılar
  Antenin Yıldırımı Çekme Olasılığı Varmıdır - Antenin Yıldırımı Çekme Riski  Yıldırımın farklı türleri vardır: 1-Buluttan-toprağa, 2-Buluttan-buluda, 3-Buluttan-etrafındaki havaya. En çok bilinen ve bizler için tehlike arz eden türü ise buluttan-toprağa olan yıldırımdır. Bu yıldırımın sebebi: aşırı elektrik yükü ile yüklenmiş bulut ile elektriksel olarak nötr olan toprak arasından elektriksel gerilim oluşur. Bulutla toprak arasındaki mesafe azaldıkça elektriksel alan artar ve normalde yalıtkan olan havanın elektriksel olarak kırılarak (yani havadaki gaz parçacıklarının yüksek elektriksel alanda ionize olarak iletken hale gelmesi) iletken hale geçer. Sonuçta, anlık olarak buluttan toprağa çok yüksek akım akar, ta ki bulut ile toprak aynı elektriksel potansiyel oluncaya kadar (yani buludun tüm elektriksel yükünü kaybederek, nötr hale gelene kadar).
  Dolayısıyla, yıldırımlı günlerde yıldırımın yeryüzüne düşeceği muhtemel yerler gökyüzüne en yakın yerlerdir (yani yeryüzünden en yüksek yerler: anten, telefon direkleri, yüksek gerilim hatları, cami minareleri gibi). Bu nedenle yağmurlu ve şimşekli havalarda televizyon izlemek tehlikelidir. Yıldırım anten üzerine düşebileceği gibi, yakın bir yerdeki elektrik dağıtım hatlarına düşerek prizlerimizdeki gerilimin yükselmesine neden olur. Bu durumda sadece izlediğimiz televizyon değil, elektrik ile çalışan tüm cihazlarımız zarar görebilir. Ayrıca, bu tür havalarda telefonla konuşmak da tehlikelidir. İşte bu yüzden, bu tür havalarda özellikle ev içindeysek elektrikle çalışan cihazlardan uzak durmalı ve mümkünse onları prizden çekmeliyiz.
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Antenlerin Yıldırım Çekme Olasılığı Var Mı
 3. en iyi kopya çekme yöntemi
 4. hentbolde kaleye şut çekme anlatırmısın?
 5. wolfteamda nakit çekme
 6. Kopya Çekme
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş