Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

beyaz kanatlı kuş kitabının kahraman ları kimlerdir bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Beyaz Kanatlı Kuş Kitabının Özeti Beyaz Kanatlı Kuş Kitabının Fiyatı Beyaz
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 19      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Beyaz Kanatlı Kuş Kitabının Kahramanları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Beyaz Kanatlı Kuş Kitabının Kahramanları

  Hikayede ki Kişiler :

  Deli Kenan : Başrol oyuncusudur. Otobüsün sahibi ve şoförüdür. Uzun boylu, iri yapılı fiziki özelliklerinin aksine şefkatli,güleryüzlü,kimseye zarar vermeyen bir karakteri vardır. Yaşlı annesinden başka kimsesi yoktur. Babası ölünce Bilal’in babası onu değirmenlerden birisine yerleştirmiş askerliğine kadar burada çalışmıştır. Kenan Bilal’in kardeşi Zeliha’ya aşık oluyor en yakın arkadaşının kardeşine aşık olduğu için kendine utanıyordur. Kenan, Zeliha’ya haber göndermiş kız Kenan’la dalga geçmiştir. Kenan’da bu olaydan sonra bir daha kimseyle evlenmek istememiştir.

  Avcı Bilal : Bilal kasabanın ileri gelen ailelerinden birinin oğludur. Deli Kenan ile birlikte büyümüşlerdir. Bilal bir kıza aşık olmuş ve o kızla evlenmiştir. Evlendikten 5 sene sonra karısı hamile kalmıştır. Bilal doğacak çocuğunu beklerken erkek çocuğu olacağının haberini alınca sevincinde havalara para saçmış ancak çocuğu ölü doğunca ve karısı da doğumdan sonra ölünce Bilal kahrolmuştur. Kenan arkadaşı bilal’in bu durumdan kurtulması için Bilal’i avcılığa götürüyor Bilal o Günden sonra kendisini avcılıkla oyalıyordu.

  Doktor Yahya : Kasabanın doktorudur. Yıllardır tek başına yaşamaktadır. Daha önceleri evliymiş faka karısıyla kitap hastalığı yüzünden ayrılmış. Kitaplarına karşı o kadar ilgiliymiş ki karısı ya kitaplar yada ben demiş. Doktor Yahya kitaplarını seçerek karısından boşanmış. Ancak daha sonra bu seçiminden çok pişmanlık duymuş çünkü karısını seviyormuş, daha sonraları evlenmemiş.

  Muavin Seyfi : Otobüsün muavinidir. Biraz saf ve hayal dünyası geniştir.
  Öğretmen Murat ve Eşi Neşe : Murat tayini buraya çıkmış faka eşi bu köyü istemediği için eşiyle ayrılma noktasına gelmiş öğretmendir.

  Kemal : Kendisini Mühendis olarak tanıtmıştır. Gerçekte polistir. John ve Elizabeth çiftinin yurt dışına tarihi eser kaçırdığından şüphelendiği için kendisini mühendis olarak tanıtarak bu çifti takip etmektedir.

  Beşir Ağa : Kasabanın ağasıdır. Ailesinin tek erkek evladı olduğu için bir herkes üzerine titremiş, her istediği gerçekleşmiştir. Askerliğini İstanbul’da yaptıktan sonra köy dönmeyip eğlenceye dalmıştır. Babası öldükten sonra köye gelerek babasının yerine geçmiştir.

  Adil Usta : Nazım Uata’nın babasıdır. Daha önce marangozluk yaptığı için “Usta” lakabı oradan kalmıştır. Daha sonra kuyumculuk yapmış sonrada işleri oğullarına devretmiştir.

  Nazım : Adil Ustanın ilk karısından olan çocuğudur. Doğum sırasında kalça çıkıklığı olduğu için sakat doğmuştur. Sessiz sedasız bir adamdır. Üvey annesi ve kardeşi Davut bunu hep hor görmüş Nazım ezilmeye daha fazla dayanamayıp kardeşi Davut’u öldürmüştür.

  Köylü ve Hasta Karısı : Biri oğlan biri kız iki çocukları vardır. kadın hasta olduğu için onu şehirdeki doktora yetiştirmeye çalışmaktadırlar.

  Gül : Arkeoloji okumaktadır. John ve Elizabeth’i gezdirmektedir.

  John ve Elizabeth : Amerika’dan gelmişlerdir. Tarihi eser kaçakçılığı yapmaktadırlar.

  Erol : İstanbul’a gitmek isteyen fakat parası olmadığı için otobüse kaçak binen çocuktur.

  Koto Bayram : Karısını genç yaşta ince hastalıktan kaybetmiştir. İki çocuğu ve yaşlı babasıyla kalmıştır. Zorla geçinmektedir. Kenan hiç hoşlanmadığı halde bu aileye yardımcı olurdu.

  Timur : Deli Kenan’ın babasıdır.

  Hancı ve Karısı : Hancı Hasan yaşlı karısı ondan da yaşlı durmaktadır. Belki daha gençtir fakat karısı o kadar sıkıntı çekmiş ki Hancı Hasan’dan daha yaşlı durmaktadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. odevci

  teşekkürler


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş